1. Bu site çerezleri kullanıyor. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerezleri kullanmayı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Rütbeler ve Genel Görevlendirme konuları hakkında bilgi almak için tıklayın
    Uzmanlık Alanları Hakkında Bildirge için tıklayın
    Güncel Forum Kuralları İçin tıklayın
    Duyuruyu Kapat

Forum Hiyeraşisi

Konu, 'Yönetici Duyuruları' kısmında EfendiBey tarafından paylaşıldı.

1. EfendiBey

EfendiBey Mareşal

Beğenilen Mesajlar:
    2.434
    Görev/Org:
    Üst Yönetim
    ust_yonetim
    Sayın arkadaşlar,

Daha önce açılan konu silinmiş ve düşünülen sistemde bazı değişiklikler yapılmıştır. Aynı şekilde sistem zaman içerisinde ihtiyaçlara göre tekrar güncellenebilir. Forum hiyerarşisi üye ve yöneticilerin birbirinin hakkını yememesi, adil bir ortam oluşturulması ve en önemlisi herkesin sorumluluk sahasının belli olması için kurulmaktadır.

Mustafa Kemal Atatürk 'ün de dediği gibi "Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır." Bu kapsamda bizde herkesin sınırlarını ve görevlerini belirlemeye çalıştık.

Düşünülen sistemi mümkün olduğunca yalın bir dille anlatmaya çalışacağım, aşağıdaki grafik herşeyi özetliyor kanımca.

turkz_hiyerarsi.png

Hiyeraşinin tepesinde KURUCU vardır ve bu sistemde yeri ayrı tutulmuştur. Orgeneral ve Korgeneral sistemin işleyişinde Kurucunun yardımcıları niteliğindedir. Gelelim asıl sisteme.

Sitemize üye olan herkes Teğmen rütbesindedir. Sitemizde rütbe almak isteyen HERKES yukarıda ki grafikte görülen çalışma gruplarına girmek zorundadır. Gruplarda olmayanın rütbesi de olmayacaktır. Kısacası her rütbelinin görevi olacaktır.

Generaller iki gruptan sorumludur ve Grup Koordinatörü gibi görev yapacaktır. Belirlenen grupların koordinasyonundan bu arkadaşlar sorumlu olacaktır. Grup liderleri öncelikle grup koordinatörlerine karşı sorumludur.

Albaylar çalışma gruplarında lider olacaktır. Grup üyeleri lider tarafından belirlenecek ve seçilecektir. Biz dahil tavsiyede bulunacağız gruba üye alımlarında ve konumumuzu kullanarak grup liderleri ve grup koordinatörlerini etkilemeyeceğiz. Verim alamadığımız grup lideri yada koordinatörü olursa görev değişikliği yapma hakkımız her zaman saklı kalacaktır.

Grup üyeleri bilgi, birikim ve aktivitesine göre Yarbay, Binbaşı ve Yüzbaşı rütbelerinden oluşacaktır. Hangi üyeye ne rütbe verileceğini öncelikle Grup liderleri ve Grup koordinatörleri belirleyecektir.

Grupların yoğunluğu ve gruptaki üye sayısına göre aynı isimde alt (eş) gruplar oluşturulabilir ve her alt (eş) gruba lider atanabilir.

Küçük bir grafik ile anlatmak gerekirse alt (eş) gruplar aşağıdaki gibi olacaktır. Aşağıdaki sistemde de üye rütbeleri asıl sistemdeki gibi olacaktır. Grup 1 Lideri Albay, Grup 1 üyeleri Yarbay, Binbaşı ve Yüzbaşı olacaktır. Alt (eş) grupların birbirine karşı önceliği yada üstünlüğü genel itibariyle olmayacaktır.

turkz_hiyerarsi 2.png

Rütbe atlamak isteyen tüm üyeler çalışma grubuna girmek zorundadır. Üyeler aynı anda maksimum 2 çalışma grubuna aktif olarak katılabilir. Çalışma grubunda çalışmayan bir üyenin rütbe atlaması sadece korgeneral ve orgeneral insiyatifindedir. Üzerinde bulunan doğrudan bağlantılı liderlerden kişi ilgili referans istenecek ve çoğunluk oy sağlanırsa rütbe artışı gerçekleştirilecektir.

Yönetim kararıyla yoğun çalışma gruplarının liderlerine, piramitte üstte yer alan rütbeler destek olabilirler.

Selametle...

Ebed-i KuL, Sqrush, OSTOR ve 19 kişi daha bunu beğendi.
  2. Scarface

Scarface Onursal Üye

Beğenilen Mesajlar:
    73
    Böyle daha sağlıklı olacağı kanaatindeyim. Her şeyi detaylıca da yazmışsınız. Elinize emeğinize sağlık.

EfendiBey bunu beğendi.
  3. EfendiBey

EfendiBey Mareşal

Beğenilen Mesajlar:
    2.434
    Görev/Org:
    Üst Yönetim
    ust_yonetim
    Hala eksiklikler olabilir ama iskelet bu ve zamanla geliştirilir.

4. 0racle

0racle Teğmen

Beğenilen Mesajlar:
    68
    Bence bu sistem herkesi daha çok memnun edecektir. Eksik kısımlar zamanla geliştirilir. Hayırlı olsun ^^

5. ABIKANBEY

ABIKANBEY KURUCU Mareşal DarkCOD3R

Beğenilen Mesajlar:
    871
    Görev/Org:
    Üst Yönetim
    ust_yonetim
    Açıklayıcı ve detaylı bir bildirge olmuş. Hayırlı uğurlu olsun.

6. Odesa

Odesa Onursal Üye

Beğenilen Mesajlar:
    818
    Hayırlı uğurlu olsun böyle daha iyi oldu. : )

7. AKBATUN

AKBATUN Sivil

Beğenilen Mesajlar:
    296
    Hayırlı uğurlu olsun atanan vazifeli arkadaşlara...

BozBey2023 bunu beğendi.
  8. 1hT1y@R

[email protected] Sivil

Beğenilen Mesajlar:
    604
    Hiyerarşi şeması gayet güzel en azından ben o şemada yokum :) Askeri rütbe sistemine karşıyım forumlarda ama yapacak birşey yok güzelim rütbelendirmeyi WH'de bıraktık dostlar sağ olsun :)

BozBey2023 bunu beğendi.
  9. esw0rmer

esw0rmer Onursal Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3.384
    Görev/Org:
    AR-GE
    arge
    Daha anlasilir ve yerinde olmus fikrimce, ellerinize saglik:)

EfendiBey bunu beğendi.
  10. Respetar

Respetar Mareşal

Beğenilen Mesajlar:
    1.361
    Görev/Org:
    Üst Yönetim
    ust_yonetim
    Hayırlı olsun..

0racle bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş