1. Bu site çerezleri kullanıyor. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerezleri kullanmayı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
 2. Rütbeler ve Genel Görevlendirme konuları hakkında bilgi almak için tıklayın
  Uzmanlık Alanları Hakkında Bildirge için tıklayın
  Güncel Forum Kuralları İçin tıklayın
  Duyuruyu Kapat

Forum Hiyeraşisi

Konu, 'Yönetici Duyuruları' kısmında EfendiBey tarafından paylaşıldı.

 1. EfendiBey

  EfendiBey Mareşal

  Görev/Org:
  ust_yonetim
  Sayın arkadaşlar,

  Daha önce açılan konu silinmiş ve düşünülen sistemde bazı değişiklikler yapılmıştır. Aynı şekilde sistem zaman içerisinde ihtiyaçlara göre tekrar güncellenebilir. Forum hiyerarşisi üye ve yöneticilerin birbirinin hakkını yememesi, adil bir ortam oluşturulması ve en önemlisi herkesin sorumluluk sahasının belli olması için kurulmaktadır.

  Mustafa Kemal Atatürk 'ün de dediği gibi "Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır." Bu kapsamda bizde herkesin sınırlarını ve görevlerini belirlemeye çalıştık.

  Düşünülen sistemi mümkün olduğunca yalın bir dille anlatmaya çalışacağım, aşağıdaki grafik herşeyi özetliyor kanımca.

  turkz_hiyerarsi.png

  Hiyeraşinin tepesinde KURUCU vardır ve bu sistemde yeri ayrı tutulmuştur. Orgeneral ve Korgeneral sistemin işleyişinde Kurucunun yardımcıları niteliğindedir. Gelelim asıl sisteme.

  Sitemize üye olan herkes Teğmen rütbesindedir. Sitemizde rütbe almak isteyen HERKES yukarıda ki grafikte görülen çalışma gruplarına girmek zorundadır. Gruplarda olmayanın rütbesi de olmayacaktır. Kısacası her rütbelinin görevi olacaktır.

  Generaller iki gruptan sorumludur ve Grup Koordinatörü gibi görev yapacaktır. Belirlenen grupların koordinasyonundan bu arkadaşlar sorumlu olacaktır. Grup liderleri öncelikle grup koordinatörlerine karşı sorumludur.

  Albaylar çalışma gruplarında lider olacaktır. Grup üyeleri lider tarafından belirlenecek ve seçilecektir. Biz dahil tavsiyede bulunacağız gruba üye alımlarında ve konumumuzu kullanarak grup liderleri ve grup koordinatörlerini etkilemeyeceğiz. Verim alamadığımız grup lideri yada koordinatörü olursa görev değişikliği yapma hakkımız her zaman saklı kalacaktır.

  Grup üyeleri bilgi, birikim ve aktivitesine göre Yarbay, Binbaşı ve Yüzbaşı rütbelerinden oluşacaktır. Hangi üyeye ne rütbe verileceğini öncelikle Grup liderleri ve Grup koordinatörleri belirleyecektir.

  Grupların yoğunluğu ve gruptaki üye sayısına göre aynı isimde alt (eş) gruplar oluşturulabilir ve her alt (eş) gruba lider atanabilir.

  Küçük bir grafik ile anlatmak gerekirse alt (eş) gruplar aşağıdaki gibi olacaktır. Aşağıdaki sistemde de üye rütbeleri asıl sistemdeki gibi olacaktır. Grup 1 Lideri Albay, Grup 1 üyeleri Yarbay, Binbaşı ve Yüzbaşı olacaktır. Alt (eş) grupların birbirine karşı önceliği yada üstünlüğü genel itibariyle olmayacaktır.

  turkz_hiyerarsi 2.png

  Rütbe atlamak isteyen tüm üyeler çalışma grubuna girmek zorundadır. Üyeler aynı anda maksimum 2 çalışma grubuna aktif olarak katılabilir. Çalışma grubunda çalışmayan bir üyenin rütbe atlaması sadece korgeneral ve orgeneral insiyatifindedir. Üzerinde bulunan doğrudan bağlantılı liderlerden kişi ilgili referans istenecek ve çoğunluk oy sağlanırsa rütbe artışı gerçekleştirilecektir.

  Yönetim kararıyla yoğun çalışma gruplarının liderlerine, piramitte üstte yer alan rütbeler destek olabilirler.

  Selametle...
   
 2. Scarface

  Scarface Onursal Üye

  Böyle daha sağlıklı olacağı kanaatindeyim. Her şeyi detaylıca da yazmışsınız. Elinize emeğinize sağlık.
   
  EfendiBey bunu beğendi.
 3. EfendiBey

  EfendiBey Mareşal

  Görev/Org:
  ust_yonetim
  Hala eksiklikler olabilir ama iskelet bu ve zamanla geliştirilir.
   
 4. 0racle

  0racle Er

  Bence bu sistem herkesi daha çok memnun edecektir. Eksik kısımlar zamanla geliştirilir. Hayırlı olsun ^^
   
 5. ABIKANBEY

  ABIKANBEY KURUCU Mareşal DarkCOD3R

  Görev/Org:
  ust_yonetim
  Açıklayıcı ve detaylı bir bildirge olmuş. Hayırlı uğurlu olsun.
   
 6. Odesa

  Odesa Onursal Üye

  Hayırlı uğurlu olsun böyle daha iyi oldu. : )
   
 7. AKBATUN

  AKBATUN Sivil

  Hayırlı uğurlu olsun atanan vazifeli arkadaşlara...
   
  BozBey2023 bunu beğendi.
 8. Hiyerarşi şeması gayet güzel en azından ben o şemada yokum :) Askeri rütbe sistemine karşıyım forumlarda ama yapacak birşey yok güzelim rütbelendirmeyi WH'de bıraktık dostlar sağ olsun :)
   
  BozBey2023 bunu beğendi.
 9. esw0rmer

  esw0rmer Yarbay Asayiş Grubu

  Görev/Org:
  asayis
  Daha anlasilir ve yerinde olmus fikrimce, ellerinize saglik:)
   
  EfendiBey bunu beğendi.
 10. AtaBey

  AtaBey Mareşal Respetar

  Görev/Org:
  ust_yonetim
  Hayırlı olsun..
   
  0racle bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş