1. Bu site çerezleri kullanıyor. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerezleri kullanmayı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Rütbeler ve Genel Görevlendirme konuları hakkında bilgi almak için tıklayın
    Uzmanlık Alanları Hakkında Bildirge için tıklayın
    Güncel Forum Kuralları İçin tıklayın
    Duyuruyu Kapat

iOS Iphone'unuzun Garanti Sorgulama Işlemi Nasıl Yapılır?

Konu, 'İşletim Sistemleri' kısmında CyberCode tarafından paylaşıldı.

1. CyberCode

CyberCode Teğmen

Beğenilen Mesajlar:
    292
    Görev/Org:
    Basın/Medya
    haberci
    1.png
    Teknolojik cihazlar satın alanlar, bilindiği üzere garantiye her zamankinden daha fazla önem veriyor. Seri üretimde yaşanabilecek sorunlar veya cihazı satın aldıktan sonra başına gelebilecek herhangi bir olay, garanti kavramını önemli hale getiriyor.

Bir diğer madde olan ikinci el piyasasında ise satın alınan teknolojik ürünlerin garantilerinin devam edip etmediğini doğru bir şekilde öğrenmek, sancılı bir süreç olabiliyor. Apple, bu süreci daha basit hale getirerek, iPhone garanti sorgulama hizmeti ile karşımıza çıkıyor.

Bu konuda, Apple’ın sitesi üzerinden iPhone garanti durumu sorgulama işleminin nasıl yapılacağını, iPhone teknik destek süresini ve AppleCare koruma planı için iPhone'un uygun olup olmadığını nasıl öğrenebileceğinizi adım adım anlatacağım değerli Turkz.org üyeleri.

iPhone garanti sorgulama işlemi nasıl yapılır?

1. Adım: Apple’ın kapsamı denetle sayfasını Linkleri görmek için GİRİŞ yapmalı ve bu mesajı beğenmelisiniz. tıklayarak açın.

2. Adım: Açılan sayfada; “Donanımınızın seri numarasını girin” bölümü ve “Lütfen kodu girin” bölümleri yer alacak. Donanımınızın seri numarasını girin bölümüne iPhone’un seri numarasını, kodu girin bölümüne ise ekranda beliren kodu girin.

2.jpg
    iPhone seri numarası nasıl bulunur?

iPhone’un seri numarasını; Ayarlar>Genel>Hakkında bölümündeki “Seri numarası” kısmından öğrenebilirsiniz.

3. Adım: Kutucuklara gerekli bilgileri girdikten sonra iPhone garanti durumu hakkında bilgiler Türkçe olarak sizleri karşılayacak.

Bu bölümde; geçerli satın alma tarihi, telefonla teknik destek süresi, onarım ve servis kapsamı ve AppleCare koruma planı için uygunluk bilgileri yer alıyor.

3.jpg

4. Adım: Onarım ve Servis Kapsamı seçeneğinin altında “Tahmini Son Kullanma Tarihi” bölümü yer alıyor. Buradan iPhone’un ne zamana kadar garantisinin olduğunu öğrenebilirsiniz.

Son düzenleme: 18 Mayıs 2018 04:31
    nader11ndu ve Dapirr bunu beğendi.
  2. Dapirr

Dapirr Teğmen

Beğenilen Mesajlar:
    920
    Elinize sağlık hocam ancak şunu belirtmek isterim ki ; yazılarinizin hepsini kalın harfle yazmanız uymadı :( Linkleri görmek için GİRİŞ yapmalı ve bu mesajı beğenmelisiniz.

nader11ndu ve CyberCode bunu beğendi.
  3. CyberCode

CyberCode Teğmen

Beğenilen Mesajlar:
    292
    Görev/Org:
    Basın/Medya
    haberci
    Teşekkür Ederim Hocam.Belirttiğiniz Hatamı Düzelttim Uyarınız İçin Teşekkür Ederim.

nader11ndu ve Dapirr bunu beğendi.
  4. NhatBeyOfficial

NhatBeyOfficial Yüzbaşı

Beğenilen Mesajlar:
    296
    Görev/Org:
    Basın/Medya, Sosyal Medya
    haberci
    sm_timi

Sayfayı Paylaş