1. Bu site çerezleri kullanıyor. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerezleri kullanmayı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Rütbeler ve Genel Görevlendirme konuları hakkında bilgi almak için tıklayın
    Uzmanlık Alanları Hakkında Bildirge için tıklayın
    Güncel Forum Kuralları İçin tıklayın
    Duyuruyu Kapat

Milletler & Islamiyet (soru & Cevap)

Konu, 'İslamiyet' kısmında codbar tarafından paylaşıldı.

1. codbar

codbar Er

Beğenilen Mesajlar:
    756

İlk öncelikle essalamü aleyküm arkadaşlar, Bu konuyu açmamın bir nedeni var. Bu nedeni izah edeyim hemen; bu sabahlara taraf Youtubede gezinirken baktım kendimi ırklar vs. buna benzer videolarda buldum. İzlediğim videoların yorumlarını okurken (tabii videoları anlatan kişi kendi bakış açısından hep anlatmış :confused:) yapılan yorumların çoğu ya kulaktan doğma bilgiler yada asılsız yanlış sözden ibaretti.

ASIL AMACIM İSE BU KONUNUN KATEGORİDE ÜST TARAFA SABİTLENMESİDİR. GELEN OKUYUCU ÜYELERİMİZ OLSUN İSTER MİSAFİRLER OLSUN YAPILAN YORUMLAR VE SAĞLANACAK KAYNAKLAR DOĞRULTUSUNDA DOĞRU BİLGİ VE BİRİKİME ULAŞMASIDIR.

@EfendiBey @ABIKANBEY abinin bunu yapacağını temenni ederim.

Birde tabi ki amacım forumdaki arkadaşlarımın bu konuya katılarak rahat ve çekinmeden istediği soruyu sormasıdır.Bilgi soruldukça ve cevaplandıkça çoğalır.(uyduramadık neyse :D ).
    DEDİĞİM GİBİ KİMSENİN BASKISINDAN ÇEKİNMEDEN , ÖZGÜR BİR BİÇİMDE (Özgür bir ülkede yaşıyoruz. :)) DÜŞÜNCESİNİ , MERAK ETTİĞİ SORUYU SORMASINI BEKLİYORUM. --SİZ SORMADIKÇA KALİTELİ BİLGİ BİRİKMEZ.(SAÇMADA OLSA SORUNUZ ;) )...

Özellikle yapılan bir yorum ilgimi çekmişti neden mi ? Genç bir arkadaşın kendi kökeni araştırma hevesinin içine ettikleri için, yanlış bilgiler paylaştığı için... ve yorum yapma gereği duyduğumü düşündüm ve yaptım. Ve buna benzer çok yorum bulunuyordu. (Not: Genel olarak cevapladim...)

upload_2018-4-17_8-34-2.png

Verdiğim cevap ise bu (BENİM DÜŞÜNCELERİMDİR.)

upload_2018-4-17_8-58-54.png

NOT: TÜM ÜYELER yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur ve her yazdıkları sadece onları ilgilendirir.

Sağlıcakla kalın codbar...

OsTor ve xyRooT bunu beğendi.
  2. OsTor

OsTor Yarbay

Beğenilen Mesajlar:
    747
    Görev/Org:
    Lojistik
    lojistik
    Güzel bir konu bence :) .

codbar bunu beğendi.
  3. codbar

codbar Er

Beğenilen Mesajlar:
    756
    Sizce bu kadına cevap vermek isteseydiniz , cevap ne olurdu ?

4. EfendiBey

EfendiBey Mareşal

Beğenilen Mesajlar:
    1.917
    Görev/Org:
    Üst Yönetim
    ust_yonetim
    Kayıp kıta Mu ve Atlantis efsanedir. Gerçeklik payı olma ihtimali olsa bile kanıtlanacak durumda değildir şuanda. Yerini bilmediğimiz bir yerden geldik demek te saçmalıktan başka birşey değildir günümüz bilgi çerçevesinde. Bir diğer konuda günümüzde artık sınırların, milletlerin bir önemi yoktur ve üzülerek söylüyorum dinler de nasibini almaktadır. Çok ciddi bir iletişim ve ulaşım çağındayız, soylar çok hızlı bir şekilde birbiriyle karışmaktadır. Bilinen dinlerde aynı ölçüde tartışılmakta ve popülaritesini yitirmektedir. Bu kapsamda düşünürsek artık nereden geldiğimizin hiçbir önemi yoktur. Ne olmaya çalıştığımız önemlidir.

xyRooT ve codbar bunu beğendi.
  5. codbar

codbar Er

Beğenilen Mesajlar:
    756
    Evet efendi abi güzel söyledin hoş söyledin . Bir şey daha ; amacım tam bilgi sahibi etmek bu konuda... yukaridaki hanımefendi iddialı birine benziyor, adem ile Havva olayını inkar ediyor. Sizce (forum olarak ) yaratılış hakkında fikriniz nedir ? İslam'a göre Kur'an-ı Kerim de nerelerde-hangi ayetlerde geçmektedir ? Kaynak bilgilendirerek cevaplayabilirsiniz. :)

xyRooT bunu beğendi.
  6. EfendiBey

EfendiBey Mareşal

Beğenilen Mesajlar:
    1.917
    Görev/Org:
    Üst Yönetim
    ust_yonetim
    @LifePoet üstadları var bize laf düşmez bu konuda. Haddimizi biliriz.

codbar bunu beğendi.
  7. codbar

codbar Er

Beğenilen Mesajlar:
    756
    Konu başlığında belirttiğim gibi soru cevap ;) önemli olan birilerinin bilmesi digil asıl bizim, kendimizin ne bildigidir :)

8. Respetar

Respetar Orgeneral

Beğenilen Mesajlar:
    1.230
    Görev/Org:
    Üst Yönetim
    ust_yonetim
    Bir ara düz dünyacılar vardı şuan sesleri kısıldı gerçi, Velev ki bahsettiği efsanelerin doğruluk payı var diyelim ne önemi var?
    Artık dinler birer amaç halinden çıkıp araç haline gelmiştir ne yazık ki. Irkların artık bir önemi yoktur,ayrıştırma ile toplumları bölmekten kimse ileriye bakamaz oldu.
    Global ve gelişen teknoloji çağında Mitolojk efsanelere inanıp yaşam felsefesini buna göre belirleyen bir toplum içerisinde aydın kalmak büyük bir mezihet ister.
    Velhasıl kelam önce toplumlar ne olmak istediğini belirlemeli araştırmadan, bilgiyi kullanmadan bir yere varamayız,Artık önümüze bakıp ne olmak istediğimize karar vermeliyiz.

codbar bunu beğendi.
  9. codbar

codbar Er

Beğenilen Mesajlar:
    756
    İşte abi dediğin gibi ;

Bu aralar olsun geçmişte olsun , bayağı sag- sol kavgası vardı , Türk- Kurt meseleri vb. Halen bulunuyor. -(Doğrusu merakımdan soruyorum :)) - Derlerdi ya eskiden falan bu boyle güzeldi , su yoktu bu yoktu ... Ama bu nedenlere rağmen birliğimiz dirligimiz vardı ... Ne oldu da bu kadar içimize fitne fesat doldu o_O Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Yaratılış hakkında 4 buyuk kitaptan bilgi toplamaya çalışacağım ...

Sayfayı Paylaş