1. Bu site çerezleri kullanıyor. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerezleri kullanmayı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
 2. Rütbeler ve Genel Görevlendirme konuları hakkında bilgi almak için tıklayın
  Uzmanlık Alanları Hakkında Bildirge için tıklayın
  Güncel Forum Kuralları İçin tıklayın
  Duyuruyu Kapat

Siber Güvenlik Sektörü, Hacktrick ‘18 Ile Btk’da Buluşuyor

Konu, 'Bilişim Etkinlikleri' kısmında Quark tarafından paylaşıldı.

 1. Quark

  Quark Er

  Mesajlar:
  64
  Beğenilen Mesajlar:
  85
  BTK’nın destekleriyle Octosec ekibi tarafından bu sene 5.sini düzenlenecek olan Hacktrick ‘18 siber güvenlik sektöründe önde gelen isimleri, kurumları ve şirketleri sektör ile buluşturmayı hedefliyor. Octosec ekibi, Hacktrick Siber Güvenlik Konferansı etkinliğini 2014 yılında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde “Üniversiteler Arası Siber Güvenlik Zirvesi” sloganıyla başlattı. Hacktrick, binlerce kişinin katılımıyla özel sektörün, devlet kurumlarının ve üniversitelerin siber güvenlik çerçevesinde buluşmasını sağlıyor.

  [​IMG]

  Ekip, Hacktrick 2018’i zekâ, eğlence, heyecan ve biraz da mücadele ortamı oluşturan bir hack festivali olarak tanımlarken bu etkinlik, pratik ve teorik güvenlik çalışmalarını katılımcılarla paylaşmak üzere organize ediliyor. İlgililere faydalı eğitimler, teknik sunumlar ve birbirinden eğlenceli yarışmalarla, bilgi dolu ve eğlenceli zaman geçirmesi hedefleniyor.

  Hacktrick ‘18 etkinliği geçen yıllarda olduğu gibi yine katlanan bir ilgiyle karşılaştı. Gönüllülük esaslı olan etkinlikte bu sene eğitmen başvuruları da dışarıya açılmasıyla birlikte 40’tan fazla gönüllü kişiden eğitmenlik başvurusu geldi. Blockchain, Web Uygulama Güvenliği, Ağ Güvenliği, Siber İstihbarat, Ters Kod Mühendisliği, Adli Bilişim gibi birbirinden değerli konuların bulunduğu 20’den fazla eğitim sınıfı ve yaklaşık 1000 kontenjan ile birçok kişi eğitim alarak kendini hem teknik hem de sosyal anlamda geliştirme fırsatı bulacak.

  Etkinliğin ilk gününde katılımcılar konferanslara katılarak güncel konularla ilgili alanında uzman kişiler tarafından hazırlanan sunumları dinleyebilecek. Bunun yanı sıra Demo Roomlar sayesinde kendi ürünlerini geliştiren kişilerin ürünlerini yakından inceleyebilecekler.

  Etkinliğin ikinci günü Eğitimlere başlanacak olup aynı anda Game of Pwners bayrağı yakala(CTF) yarışması başlayacak. Game Of Pwners yarışmasında beyaz şapkalı hackerler yarışacaklar. 4’er kişilik takımlardan oluşacak ekiplerden birinci olan takımın her bir üyesi Macbook Pro kazanma şansı elde edecek.

  Etkinliğin üçüncü gününde ise devam eden eğitimlerin yanı sıra Bug Miner Ödül avcılığı programında beyaz şapkalı hackerler, önlerine gelen sistemler üzerinde zafiyet arayarak ödüller kazanmaya çalışacak.

  Hacktrick Siber Güvenlik Konferansı 2018 yılı itibariyle Siber Güvenlik Ödüllerini organize ediyor. Belirlenen 10 farklı kategoride, sektörün önde gelen isimlerinin yer aldığı 50+ kişilik jürinin adayları oylaması sonucu, ödüller sahibini buluyor olacak.

  Etkinlik Programı
  4 Mayıs 2018
  Konferanslar/Sunumlar, Demo Odası Sunumları

  5 Mayıs 2018
  Eğitimler – 1. gün, Game of Pwners Offline CTF

  6 Mayıs 2018
  Eğitimler – 2. gün BugMiner Ödül Avcılığı Programı

  Linkleri görmek için GİRİŞ yapmalı ve bu mesajı beğenmelisiniz.

  Linkleri görmek için GİRİŞ yapmalı ve bu mesajı beğenmelisiniz.
   
 2. Ağa

  Ağa Yüzbaşı

  Mesajlar:
  1.285
  Beğenilen Mesajlar:
  1.489
  Uzmanlık Alanları:
  Warez
  Fırsat bulursak oradayız :)
   
  xyRooT bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş