• Rütbeler ve Genel Görevlendirme konuları hakkında bilgi almak için tıklayın
    Uzmanlık Alanları Hakkında Bildirge için tıklayın
    Güncel Forum Kuralları İçin tıklayın

Uzmanlık Alanları Hakkında (güncellendi)

Görev/Org:
Üst Yönetim
Selamun Aleykum,

Bildiğiniz üzere belirli profiller de uzmanlık alanları mevcut. Bugünden itibaren uzmanlık alanları üst yönetimde dahil olmak üzere temizlenecektir. Uzmanlık almak için belirli şartlara değinecek olursak;
  1. İstediğiniz uzmanlık için en az 10 özgün konu oluşturarak makale sisteminde yayınlatılmış olması ve üst yönetim tarafından alınmak istenen uzmanlıkla ilgili verilecek 5 adet görevin tamamlanması
  2. Teknik konularda uzmanlık talepleri için bu konu ile ilişikli Yöneticilerin onayı baz alınacaktır.
  3. Uzmanlık alanı işlendikten sonra aktiviteler sürekli takip edilecektir. Sadece uzmanlık alanı almak için konu açmayın.
  4. Özel durumlar dışında uzmanlık talepleri alenen bu konu altından ilgili konuların linkleri paylaşılarak yapılacaktır.
  5. Sadece "Kurucu" ve "Üst Yönetim" ünvanın da bulunanlar bireysel olarak uzmanlık alanı her hangi bir profile işleyebilir. Aksi hiç bir yöneticinin talebi göz önünde bulundurulmayacaktır.
  6. Uzmanlık alanı veriliyorsa hakkedilmesi gerek. Bu hakkediş süresi boyunca sürekli bir talep durumundan kaçının. Aksi taktirde ceza-i işlem uygulanacaktır.
  7. Uzmanlık profilinizden kolay kolay silinmez. Silindiği taktirde tekrar aynı uzmanlık talebi için bu konu altından ilgili maddeler geçerliliğini koruyarak başvuru yapmanız gerekmektedir.
Uzmanlık alanları yönlendirici bir kavramdır. Profile işlenmiş olan uzmanlık alanları hakkında Seviye 0 üyeden, Üst Yönetim rütbesine kadar herkes bu konu da üstüne düşeni yapıp o uzmanlık alanını hakkettiğini göstermelidir. Aksi bir durum tartışmaya bile açık değildir..

Bizzat şahsım kontrolünde olacaktır. Bu nedenle farklı bir yönetici üstünden vs. iletişim, referans gibi durumlar göz önünde bulundurulmayacaktır..

Uzun istişareler sonunda aşağıda belirtilen uzmanlık alanları profillere işlenecektir. Bunlar haricinde yada bunların kapsamadığı uzmanlık alanları olursa konu altına öneri olarak eklersiniz.

Adli Bilişim​
Ağ Sistemleri​
Animasyon​
Bug Research​
Dijital Pazarlama​
Donanım​
Elektronik​
Grafik Tasarım​
Güvenlik Zaafiyetleri​
Hazır Sistemler​
Linux Dağıtımları​
Mail Güvenlik​
Mobil Programlama​
Oyun Geliştirme​
Robotik Sistemler​
Siber Güvenlik​
Siber İstihbarat​
Şifreleme ve Kriptoloji​
Sosyal Medya​
Sosyal Mühendislik​
Tersine Mühendislik​
Veritabanı Sistemleri​
Video Düzenleme​
Warez​
Web Güvenlik​
Web Programlama​
Web Tasarım​
Yapay Zeka​
Yazılım / Kodlama​

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Görev/Org:
Üst Yönetim
Baştan sıkı tutmakta fayda var, ileride önünü alamayız aksi taktirde. İşi ehline bırakmak her zaman her alanda en doğrusu olmuştur. Üyelerden sorular geldiği zaman uzmanlık alanınıza göre yönlendirmeler yapılabilir, yönlendirdiğimiz bir üyenin sorusuna "bilmiyorum, anlamam o işlerden" gibi bir cevap hiç hoş olmayacaktır.

Yukarı Alt