RedHack Operasyonu

Sanal alemde tam manasıyla bir savaş yaşanıyor. DarkDevilZ.in adlı hacker grubu, Türkiye'de birçok kamu kurum ve kuruluşunun internet sayfasını 'hack'lediği gerekçesiyle Redhack ( Kızıl Hackerler) grubunun Facebook sayfasını 'hack'ledi.

Türkiye, dev hacker gruplarının savaşına sahne oluyor. "Devletin kurumlarına ait internet sitelerine sanal saldırılar düzenleyen hacker gruplarını" hedef aldıklarını belirten DarkDevilZ.in adlı hacker grubu, işe ilk olarak Redhack'in Facebook sayfasını 'hack'leyerek başladı.

Sanal alemde kendilerini 'Kızıl Hacker'ler olarak da tanıtan redhack adlı hacker grubu, adını özellikle Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne düzenlediği sanal saldırılarla duyurmuştu. Burada Emniyet'e ait gizli bilgileri de ele geçirdiklerini iddia eden hacker'lar uzun bir süre Ankara Emniyeti'yle köşe kapmaca oynamıştı.

Bununla da kalmayan Kızıl Hacker'lar geçtiğimiz günlerde Türkiye'deki internet ağına da sanal saldırı düzenlemiş ve intertenin uzun süre kesilmesine neden olmuştu.

Kendilerini devrimci olarak tanımlayan ve 12 üyesi olduğu tahmin edilen gizemli hacker'lar; Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in resmi sitesi de dahil birçok sansasyonel 'hack'leme operasyonuna imza attı.

BU KEZ DE REDHACK'İ HACK'LEDİLER

Redhack ve devletin her hangi bir kurmuna saldırı düzenleyenlere savaş açtıklarını belirten bir diğer Hacker topluluğu DarkDevilZ.in ise bu sanal saldırılara misilleme olarak Redhack'in Fcaebook sayfasını Hack'ledi.

DarkDevilZ.in adlı grup bu sanal saldırıyı şu şekilde duyurdu:

Vatan Hainlerine Cevap ! Redhack Facebook Sayfası Hacked !

Sizler Devletin kurumlarını Hackleyeceksiniz bizler sessiz kalacağız ?

Sizler "Halkın destekçisiyiz ve onlar için çalışıyoruz" gibi ahmakça bir söylem ile hareket edeceksiniz bizler sizin ne halt olduğunuzu millete açıklamayacağız ?

Polisimize,askerimize ve bu devlet için her gün mücadele eden bir çok görevliye el uzatanların destekçisi olacaksınız biz sizin nefesinizi kesmeyeceğiz ?

Bizler var oldukça sizin gibi köpeklere izin yok !

Kimse unutmasın ki DarkDevilz Vatan Hainlerinin her zaman karşısında olacaktır .

Elimizde ki mevcut belgelerin (Yönetici Facebook profillerinde ki ve beğeni sayfasında ki özel içerikler) bir nüshası yakın bir zamanda DD'z üstünden yayımlanacaktır.

Unutmayın ki bizler var oldukça size rahat yok !

Saldırı gurubu Devr-i Mefsedet

Hacklenen sayfa= https://www.facebook.com/R3dH4ck.Kizilhack

Kaynak; http://www.gazete5.com/haber/darkdevilzin-redhacki-hackledi-218837

Yorum ekle

Yazarın eklediği makalelere yapacağınız yorum, kendisi için iyi bir geri dönüş olacaktır.

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız

Yorumlar 0