"Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır."


Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Yeni üyeler Neler Yapmalı, Nasıl Başlamalı? Detaylar için tıklayın
    Rütbeler ve genel görevlendirme konuları hakkında bilgi almak için tıklayın
    Uzmanlık alanları hakkında bildirge için tıklayın
    Güncel forum kuralları için tıklayın

Android Şifre Kırma Yöntemleri

FeLiXX

Yarbay
Katılım
9 Mar 2021
Mesajlar
982
Görev/Org:
lojistik
Yöntem 1: Google Cihazımı Bul ile Ekran Şifresi Sıfırlama
Ekran kilidini kaldırmak istediğiniz telefonda size ait olan yada halen daha erişebildiğiniz bir Google hesabı kurulu ise “Telefonumu Bul” yöntemini kullanabilirsiniz. Öncelikle asağıda bulunan bağlantıya tıklayarak telefonda kurulu olan hesaba giriş yapın.
Please, Giriş yap or Kayıt ol to view URLs content!
Sayfayı açtıktan sonra ilk yapacağınız işlem “Kilitle” seçeneğine tıklamak olacak. Bu şekilde telefonda bulunan kilit devre dışı kalacak ve sizin kilitleme sırasında belirlediğiniz şifre telefonda aktif olacak. Daha sonra bu şifreyi kullanarak cihazınızı rahatlıkla açabileceksiniz. Bu kadar basit…


Yöntem 2: Samsung Cihazımı Bul Sayfası ile Şifre Kırma
Eğer android telefonunuzun markası Samsung ise Google servisi ile çok benzer olan Samsung cihazımı bul sayfasını kullanabilirsiniz. Öncelikle aşağıdaki bağlantıyla sayfaya gidin.
Please, Giriş yap or Kayıt ol to view URLs content!
Samsung hesabınızı giriş yapın. Unutmadan hatırlatalım eğer daha önce samsung hesabı açmadıysanız bu yöntem işe yaramayacaktır.
Hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Lock my screen” butonunu bulun. Yeni şifrenizi girin ve “Lock” butonuna tıklayın. Birkaç dakka içinde ekran şifreniz değişmiş olacaktır.


Yöntem 3: Formatlama
Her ne kadar kesin çözüm olsada çoğu zaman son çare olarak bu yöntemi kullanmak isteriz. Desen kilidini kırmak istediğiniz telefonda bulunan bilgilerin sizin için bir önemi yoksa veya yedeğiniz bulunuyorsa hiç uğraşmadan format atmayı düşünebilirsiniz. Belkide en kesin çözüm yolu budur.
Format atma işlemi telefonunuzun markasına göre değişiyor. Fakat çoğu telefon için yapmanız gereken ilk şey telefonunuzu kapatmak.
Telefonunuz kapandıktan sonra ses kısma tuşu ve güç tuşuna aynı anda basılı tutun android bootloader açılacaktır. Ses açma/kısma tuşlarıyla Recovery mode’u seçin ve güç tuşu ile onaylayın.
Gelen ekranda aynı yöntem ile Wipe data/factory reset seçin ve telefonunuz formatlanmaya başlayacaktır.Yöntem 4: ADB ile Şifre Dosyasını Silme
Bu yöntem sadece USB Hata Ayıklama modu aktif olan telefonlar için geçerlidir. Eğer telefonunuzun geliştirici seçeneklerinden bu özelliği açmışsanız ve kullandığınız bilgisayara daha önce izin vermiş iseniz bu yöntemi kullanarak android kilit ekranını kırabilirsiniz.
Önce telefonu bilgisayara usb bağlantı kablosu ile bağlayın. ADB yükleme klasörünüzde bir komut penceresi açın. (Shift + Sağ tık ile) Aşağıdaki komutu yazarak enter tuşuna basın.
adb shell rm /data/system/gesture.key
Telefonunuzu açtıktan sonra kilit ekranının hiç çıkmadığını göreceksiniz. Fakat yeniden başlatmadan önce yeni bir şifre oluşturmayı unutmayın.


Yöntem 5: Ekran Kilidi Uygulamalarının Şifresini Çözme
Eğer kırmaya çalıştığınız ekran kilidi bir uygulama kilidi iseen basit kırma yöntemi güvenli modda açmaktır.
Birçok telefon için güvenli modda açma yöntemi şu şekildedir. Kilit ekranındayken güç tuşuna uzun basılır ve kapat menüsüne parmağınızla basılı tutulur. Çıkan onay penceresine ise ok tıklanır.
Güvenli modda açtıktan sonra uygulamanın verilerini temizleyerek veya kaldırarak şifreyi kırabilirsiniz
android-ekran-kilidi-kaldırma


Yöntem 6: TWRP İle Ekran Kilidi Dosylarını Silme
Androidin size sağladığı özgürlükleri sonuna kadar kullanıyorsanız ve telefonunuzda köklü değişiklikler yapmayı seviyorsanız TWRP ile tanışmış olmalısınız. Özelleştirilmiş recovery kurulu cihazlarda kilit ekranı kaldırma işlemi kolayca yapılabilir. Çoğu zaman bir romu denedikten sonra eski yedeğimize geri döneriz ve ekran kilidini bir türlü atlatamayız. İşte bu durumda tekrar TWRP’ye geri dönüp Data/System klasörüne erişiyoruz.
Buradaki dosyalardan
Gatekeeper.password.key
Gatekeeper.pattern.key
Locksettings.db , locksettings.db-shm ve locksettings.db-wal
Dosyalarını silip telefonu yeniden başlatıyoruz. Hiçbir verinizi kaybetmeden unuttuğunuz ekran şifresini kaldırmış oldunuz.
//ALıNTıDıR
 
Üst