"Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır."

• Yeni üyeler Neler Yapmalı, Nasıl Başlamalı? Detaylar için tıklayın
    Rütbeler ve genel görevlendirme konuları hakkında bilgi almak için tıklayın
    Uzmanlık alanları hakkında bildirge için tıklayın
    Güncel forum kuralları için tıklayın

Hackers Keylogger ile Sosyal Mühendislik

Mr.X

Asayiş Grup Lideri
Kurmay Albay
Görev/Org:
asayis
HACKERS KEYLOGGER

1550255893526.png
Daha önceki yazımda sosyal mühendislik konusunda genel bir tanıma gitmiştim ama yinede bu yazıma da başlamadan önce kısa bir sosyal mühendislik tanımında bulunmak isterim.
Sosyal Mühendislik: İnsanların zaafiyetlerinden faydalanarak çeşitli ikna ve kandırma yöntemleriyle istenilen bilgileri elde etmeye çalışmaktır.

Bugün sizlerle birlikte bir android uygulaması olan hackers keylogger uygulaması ile istediğimiz bir kişinin şifrelerine kolay ve etkili bir şekilde nasıl ulaşırız ona değineceğim.Uygulama PlayStore de mevcut ama ücretli sizler
Please, Giriş yap or Kayıt ol to view URLs content!
indirebilir ve full/ücretsiz sürüm olarak kullanabilirsiniz.Peki herşeyden önce keylogger nedir ona bir kısaca değinelim ;
Keylogger : Diğer ismiyle “Klavye Dinleme Sistemi” (Klavye Yakalama Sistemi) klavyede herhangi bir tuşa dokunulduğunda casus yazılımın bunu kaydetme mantığına dayanmaktadır.

PEKİ NASIL KULLANIRIM ?

Öncelikle verdiğim linkten indirdiğiniz apk dosyasını telefonumuza kurmamız gerekiyor.Bu oldukça basit bir işlem.

1550257538668.png

Daha sonrasında uygulamamıza bir giriş yapalım bizleri böyle bir ekran karşılayacak.Sağ üst köşeden settings kısmına gelelim.

1550257620683.png

Settings kısmından sonra bizleri aşağıda göstermiş olduğum ekran karşılayacak ;

1550257678453.png

" Hacking mode statüs " kutucuğuna tik atmamız ve aktive etmemiz gerekiyor fakat aşağıda gösterceğim hata ile karşılaşmanız da muhtemel

1550257749303.png

Panik ve moral bozukluğuna yer vermeden telefon ayarlarımıza gidiyoruz ve "Dil ve Giriş " sekmesine giriyoruz.

1550257852243.png

Daha sonra varsayılan klavye kısmından Hack Keyboard seçeneğini işaretleyip çıkıyoruz.

1550257929468.png

İşlem bu kadar şimdi uygulamanın settings kısmında yer alan "Hacking Mode Statüs " kutucuğunu aktif hale getirebiliriz.

1550258020949.png

Şimdi instagrama rastgele bir giriş gerçekleştirelim ve bakalım giriş bilgilerimizi klavye kayıt altına alabiliyor mu ?

1550258099895.png

Şimdi ugulamamıza dönelim ve "Typed Data " sekmesinde oluşan dosyamıza bakalım ;

1550258176458.png

Girmiş olduğum kullanıcı adı ve şifre burda kayıt altına alınmış durumda gördüğünüz gibi.İşlem bu kadar basit.Sadece instagram için değil aklınıza ne gelirse giriş yapıldığı takdirde klavye kayıt altına alacaktır.

NASIL YEDİRİRİM ?

Başlık belkide garip gelcektir ama sosyal mühendisliğin içinde olan arkadaşlarım için açıklayıcı bir başlık olduğundan eminim.Sosyal mühendislik sergilediğiniz numarayı karşı tarafa yedirmekten geçiyor değerli dostlarım.Tabi karşınızdakini rahmetli Kemal Sunal abimizin filmindeki " Karbonat Erol " sanmamız da gerekmiyor.

1550258501723.png

Peki ne yapmalıyım ? En basit sizlere kendi kardeşimin instagram hesabını nasıl aldım onu anlatayım bir ön fikir oluşsun.Bildiğimiz üzere kardeşler birbirlerinin telefonundan bedava internette sörf etmeye bayılırlar.Önce kendime internet paketi hediye edildiğini instagramda onu bitirmeye çalıştığımı söyledim laf arasında.Tabi kardeşimin " Ver ben iki girip takılayım madem beleş " diyeceğinden emindim.Öylede oldu telefonu eline verdim ve herşeyden habersiz instagramına girdi ve telefonu bana teslim etti.Şifreyi almıştım ve bu oldukça kolay olmuştu benim için.

Tabi ki siz kardeşinize uygulamak zorunda değilsiniz.Sosyal mühendis olarak kurban seçme özgürlüğünüz etik kurallarınız tamamen sizin vicdanınıza bırakılmış şeyler.Arkadaşımda uygularım ben derseniz onun içinde basit bir olay örgüsü tasarlıyayım.Birlikte otururken arkadaşınız ile telefonu elinize alır biraz uğraşır "Allah kahretsin instagram hesabıma giriş yapamıyorum şifreyi değiştim yine olmuyor.Sıkıntı uygulamam da mı hesabımda mı ? " diyip fedakar arkadaşınıza "Kanka senin hesaba bir girmeye çalışır mısın gircek mi yoksa uygulamayı silip tekrar yükleyim" demeniz yeter.Arkanıza yaslanın ve sazanınızın " Al la girdi benim ki " demesini bekleyin.

Elbbete bu bir örnek strateji.Sadece kafanızda bir plan proje oluşabilsin namına sizlere bu tip örnekler veriyorum.Görüp görceğiniz en yaratıcı adam bir sosyal mühendistir.Asla onlara yalancı gibi bir yakıştırmada bulunamazsınız.En azından ben o kanıdayım.

Umarım Faydalı Olmuştur.İyi Forumlar.

1550259495943.png

JTM

Asayiş - İstihbarat
Mareşal
Uzmanlık Alanları:
Siber İstihbarat
Görev/Org:
ust_yonetim
Harika bir konu harika bir anlatım. Bize bunun gibi makale bunun gibi konular lazım. Eline emeğine sağlık.

Kardeşim kaliten ortada yine ellerine sağlık teşekkürler takdir aldık :) sağol daha da iyilerine inşaallah

Uzmanlık Alanları:
Sosyal Mühendislik
Görev/Org:
lojistik
Wow aşmışın kendini Mr. X. Derin sularda takılma boğulursun.

zoom

Üsteğmen
Eline emeğine sağlık. Lamerlik zamanımda az sosyal mühendislikle uğraşmadım :)

Mr.X

Asayiş Grup Lideri
Kurmay Albay
Görev/Org:
asayis
Eline emeğine sağlık. Lamerlik zamanımda az sosyal mühendislikle uğraşmadım :)
Sosyal Mühendislik kavramına lamer becerisi olarak atıfta bulunup bu işi o denli hafife alman yanlış bir o kadar da cahilce bir girişim.

Hepinize çok çok teşekkür ediyorum arkadaşlar.

Codbar

Er
Emeğine sağlık güzel konu, ayriyeten fotoğrafları okumak daha ayrı bir zevk (!)