"Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır."

• Yeni üyeler Neler Yapmalı, Nasıl Başlamalı? Detaylar için tıklayın
    Rütbeler ve genel görevlendirme konuları hakkında bilgi almak için tıklayın
    Uzmanlık alanları hakkında bildirge için tıklayın
    Güncel forum kuralları için tıklayın

Neler Yapmalı, Nasıl Başlamalı? [Giriş, Yeni Üyeler]

S4tyric0n

SM Tim Lideri
Korgeneral
Uzmanlık Alanları:
Bug Research
Güvenlik Zaafiyetleri
Sosyal Mühendislik
Warez
Görev/Org:
ust_yonetim
Selamlar,

Sürekli bana atılan ve forumda yeni üyelerimizin sorduğu birkaç sorular var. Onlara yanıt niteliğinde bu başlık altında yönlendirici bir yazı yazacağım. Mutlaka herkes göz atsın.

Hocam, hiçbir şey bilmiyorum. Nereden başlamalıyım, Ne yapmalıyım?
İlk olarak forumda düzinelerce makale mevcut, - burada kimse size özel olarak [yapan olur, nadir; ancak zahmetlidir] ders vermez yahut özelden gel sana öğreteyim demez- onlara göz atacaksınız.
Her şeyi en baştan alıcaksak, senin yapacağın ilk iş; foruma göz atman olacaktır. İşleyişi nasıl, bu forumun vizyonu ve misyonu nedir, ne yapıyorlar? Yani işleyişini ve sistemini göreceksiniz. Daha sonrasında forumu gezinirken dökümanlardan temel konulardan başlayacaksın.

Nereden Başlamalıyım? - Genel Kavramlar
Nereden Başlamalıyım? - Bug And Bug Researcher
Nereden Başlamalıyım? - Programlama
Hacker Kimdir // Nasıl Başlamalıyım ?
Dork Nedir // Nasıl Kullanılır ?
Temel Hack Terimleri

Şimdi bu konuya baktın ya, tamam deme. başka kaynaklara da göz at.
Bana gelen sıkça mesajlardan biri. Hocam site hacklemek istiyorum, ne yapmalıyım, bana site hackleme öğretir misiniz?
Ben sana öğretirim, beni bilen bilir. Ancak sana her gittiğin yerde, yahut başka platformlarda yahut günlük hayatta. Sana bunu yapacak insanların sayısı bir elin parmağını geçmez. Sen öğreneceksin, sen çabalayacaksın. Ben burada yönlendiriciyim, ama iş sende başlayıp sende bitiyor.

Site hackleme konusunda yapacağınız ilk iş, sql bilmek. evet. çünkü şuan hâlen büyük sistemlerde dâhi çok öncelerde de şimdi de hâlen bu açık bitmedi, bitmeyecek. Bunun için yüzlerce döküman var. Araştır, oku, öğren. Dediğim gibi ben yönlendiriciyim ve sana gösterebileceğin yegâne şu konular var:

http://www.turkz.org/Forum/makaleler/manuel-sql-injection-kullanımı.56/
http://www.turkz.org/Forum/makaleler/blind-sql-injection-detaylı-anlatım.74/

SQL dedik. İlk önce manuel öğreneceksin. örneğin; bir usta ilk önce kendi eliyle işi görür. kendini geliştirdiğinde işini büyüttüğünde onun eliyle yaptığı işi artık makine yapar. Burada da aynen böyle. İlk önce manuel, el ile yapacaksın. Sonrasında kim yapacak? Bak burada...

http://www.turkz.org/Forum/makaleler/sqlmap-kullanımı-detaylı-anlatım.6/

Havij Kullanımı (detaylı)

Sqlmap bu konuyla tabi ki sınrlı değil; parametleri var. Onlarca, yüzlerce. Başka kaynaklara bak, araştır. Bana hocam hack öğret deme. Bana bu programları indir. de ki: ''Hocam bu programları indirdim uygulayacak site lazım.'' Ben de sana sql açıklı siteler vereyim, parametrelerini öğreteyim, takıldığın yerde nasıl aşacağını söyleyeyim.
Ha, şunu söyleyim. Havij gibi programlar seni yarı yolda bırakır, o yüzden tekrar üstüne vurgu yapayım, her zaman manuel kesin sonuç verir. Tabi ki manuelin de üstte attığım konuda ki kodlardan ibaret sanma. onunda da bazı yerlerde işleyişi farklı olabiliyor. Onu da kendin araştırıp okuyacaksın.

sql diyoruz. farklı farklı yolları var. XSS, LFİ, RFİ, CSRF, Xpath.

XSS Açığına Dair
Lfi, Uzaktan Dosya Dahil Etme
Reflected Xss Tespit Ve Kapatılması
Css / Xss Açıkları Nasıl Kapatılır?
Command Injection Açığı
Xpath Injection Nedir ?
Csrf Nedir ?
http://www.turkz.org/Forum/makaleler/rfi-deface-method-konu-anlatımı.63/

Şimdi biz burda ne yaptık? İlk olarak forumu gezdik. İşleyişi sistemi kavradık. Temel kavramları öğrendik Sonra açık türlerine geçtik. Bunları yaptık site bulduk paneldeyiz. Neler yapabiliriz bundan sonrası diyenler için:

Sistemde herhangi bir yere, neresi yiyorsa shell atıcaz, server'da root olucaz. VS.

http://www.turkz.org/Forum/makaleler/shell-sokma-yöntemleri.20/
Linux Server Rootlama
Linux Server Bypass //
http://www.turkz.org/Forum/makaleler/linux-server-nasıl-rootlanır.15/

Evet, şimdi bi'şeyler yapabiliyoruz. başlangıçtayız. Yeterli mi? Öğrendik mi bu işi, ustayız di mi artık? TABİ TABİ. (!) daha da fazla araştırıp okuyacağız. Tonlarca şey var. Bu iş kolay değil, ama zor da değil. Şuan icraat yapanlar gecesini gündüzüne, dişini tırnağına takan insanlar. Bu kadarla söyleyeyim, bir yere gelemezsiniz. daha fazla döküman ve video izleyip bunları kesinlikle uygulamanız lazım.

(Makaleler)

Şimdi geçelim site hackleyebiliyoruz da, acaba forumun işleyişine, vizyonuna ve misyonuna yahut kurallarına uyuyor mu? bak Turk'Z ne diyor?

Turkz Forum Kuralları
Misyonumuz | TURKZ GRUP - Devlet-i Ebed Müddet
Hukuksal | TURKZ GRUP - Devlet-i Ebed Müddet
Site Kuralları | TURKZ GRUP - Devlet-i Ebed Müddet
Gövde Gösterisi © Bölüm Kuralları
Genel Yazar Kültürü | TURKZ GRUP - Devlet-i Ebed Müddet

Bunları inceleyip okumadan bu doğrultuda çalışmadan; kusura bakma buraya sen sadece egonu kasmak ve boş yapmak için gelmişsin.

Şimdi uzun bir müddet bunları merak ettik okuduk, araştırdık, ek kaynaklardan destek alıp üzerinde çalıştık uyguladık. Bundan sonra ne yapacağız? Hocam kendimi daha fazla geliştirmek ve bi'şeyler öğrenmek istiyorum. Gruba dahil olabilir miyim? VS.

Kendini yukarıda saymış olduğum alanlarda daha fazla mı geliştirmek istiyorsun? Daha fazla şey mi öğrenmek istiyorsun. Uzun müddet iyice araştırdığın, kendi öğrendiğin, kendi yeni keşfettiğin şeyleri başkasına mı aktarmak istiyorsun? İşte bak grup, tim başvuruları var. Oraya gideceksin. Bu saymış olduklarım için...

Hangi grubun amacı ne? Yönetimin grup üyelerinden beklentileri neler? Hangi özelliklerin sizde olmasını bekliyorlar? Bunu kontrol etmek için de aşağıdaki sayfa size göre.

Kendini bu saymış olduğum şeylerde geliştirdin artık belirli bir seviyeye geldin. Şimdi ne yapacaksın? Hocam ben site hacklemek ve vizyonumuz, misyonumuz doğrultusunda elimden geldiği yapabildiğim kadarıyla gerek reel de askerlik alanında olduğu gibi bilgisayar başından vatanımı savunmak yahut bir amaç uğruna çabalamak istiyorum diyenler için... Bakın ne var? -> Sipahiler

Başka neler var? Turk'Z burası, bitmedi dur. Yeni başladık.
Hocam sosyal medya üzerinden terör örgütlerinin propagandası oluyor. Devletimize, ülkemize ve milletimize siteler üzerinden olduğu gibi çok aktif ve milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya üzerinden de aşağılayıcı ve kötü tutumlar sergileniyor. Bunlara karşı bi'şey yapmak istiyorum. Beni bu konuda görevlendirin diyenler için de, buyurun bakın burada ne var? Sosyal Medya Timi

Geldik mi forumun farklı bir temel taşı başka bir gruba. Tumblr olsun, başka platformlar olsun. Editörlük yapan, gazete yahut yazınsal alanda uğraşanlar için, forumda olan icraatları ve vizyonun ve misyonun doğrultusunda yapılan icraatları duyurmak ve herkesin duymasını sağlamak,
Saatlerce uğraşıp kişileri bilgilendirmek ve bilgiyi yaymak amacıyla dökümanlar yazmak ve sürekli yazınsal işlerle uğraşmak,
Hack işinde icraat peşinde koşan kişilerin işlerini kolaylaştırmak, bir firmaya herhangi konuda program konusunda destek çıkmak gibi maksadı olanlar için kendi ellerinizle program yazıp kodlamak için buyrun sizleri bekliyoruz: Lojistik Grup

Evet, sırasıyla tekrarlayalım. Bir şeyler öğrendik ve artık işleyişin sitemin farkına varmayıp içine dahil olduk. artık bu sistemin, TurkZ'un bir parçasıyız. Bundan sonra neler yapacağız, yahut bu timler bize neler katacak, amaç nedir?

Saldırı grubu size vizyonun ve misyonun ne olduğunu, vatan, millet ve ülkenin sadece reel de değil, sanalda da savunulabileceğini gösterecek. Size geceden başlayıp sabahlara kadar bir ekiple beraber etinizi dişinize takıp saatlerde bilgisayar başında bilgisayarı kurcalamayı ekip çalışması ve ruhunu benimsetecek.
Grafilab, Lojistik, AR-GE foruma bi'şeyler katmayı, hayatınıza önemli bir parça ve düşünce ekleyecek. "çalışma" kavramı. Dökümanlar yazacaksnız, saatlerce. Geceden gündüze kadar yazıp yazıp sileceksiniz. Video çekeceksiniz. Bir yerinde sesiniz bozuk çıkacak yahut bir yerden patlak verecek tekrar yazacaksınız. Tekrar video yapacaksınız. Programlama da kodların, saçma sapan birkaç kelimenin -aslında çok fazla anlam ifade eden şeyler- peşine düşüp yararlı ve insanların işini kolaylaştıracak programlar yazacaksınız. Foruma tasarım yapıp insanlara avatar ve imza fotoğrafı yapacaksınız. Onlar beğenmeyecek siz tekrar uğraşıp hayal gücünüzü zorlayacaksınız. VS.

Kısaca özetleyeyim: burada 2007 yılından beri hizmet veren ve hiçbir karşılık beklemeyen bu platformda "kardeşlik", "emek" ve "çalışmanın" ne demek olduğunu öğreneceksiniz.

Şimdi son olarak size şu linkleri bırakıyorum. Yukarıdakileri iyice inceleyip okuduktan ve araştırdıktan sonra bunlara da mutlaka göz atın.

Neler yaptık, Basında biz;
Basında Biz

Dökümanların önemli bir kısmı;
Makaleler

Tüm yükü üstlenenlerin yeri gövde;
Gövde Gösterisi ©

Ufakta bir not geçeyim.
Lütfen forumda kimseyle sözlü bir tartışmaya, kırıcı tutum ve davranışlara girmeyin. Zirâ bunun gerekeni yapılır. İlgili konuları ilgili forumlara açmayı unutmayın. Özellikle ç(alıntı) konuların forumumuzda bulunmamasına çok fazla özen gösteriyoruz. Eğer çok güzel ve önemli bir bilgiyse paylaşılıp dökümanın sonuna kaynak yahut alıntıdır ibaresi bırakılması zorunludur. Aksi takdir de üyeye sorulmadan konu kaldırılacaktır.
vizyon belli, misyon belli. lütfen herkes bu doğrultuda çalışsın.

Selâmetle, kolay gelsin herkese.
S4tyric0n aka Ryuzaki.

Son düzenleme:

EfendiBey

KURUCU
Görev/Org:
ust_yonetim
Beklenen konu geldi, ellerine sağlık. Ufak bir ekleme yaptım konunun ilgili yerine.

OSTOR

Sivil
Elinize emeğinize saglik hocam .

Mutlaka okunmalı .

Son düzenleme:

S4tyric0n

SM Tim Lideri
Korgeneral
Uzmanlık Alanları:
Bug Research
Güvenlik Zaafiyetleri
Sosyal Mühendislik
Warez
Görev/Org:
ust_yonetim
sağ olun arkadaşlar.
akademi şuan pasif. onu da inşAllah temmuz-ağustos gibi aktif edeceğiz. ve daha fazla sizleri bu işte bilgi sahibi yapacağız.

Ağa

Yarbay
Uzmanlık Alanları:
Warez
Aleykum selam üstat.
Elinize emeğinize ve yüreğinize sağlık.