"Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır."

  • Yeni üyeler Neler Yapmalı, Nasıl Başlamalı? Detaylar için tıklayın
    Rütbeler ve genel görevlendirme konuları hakkında bilgi almak için tıklayın
    Uzmanlık alanları hakkında bildirge için tıklayın
    Güncel forum kuralları için tıklayın

Sosyal Mühendislik / Güven Kazanma

gizemli_hacker

Üsteğmen
Katılım
25 Mar 2020
Mesajlar
94
Görev/Org:
sm_timi
Herkese merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere sosyal mühendislik alanında güven kazanma yöntemlerinden bahsedeceğim.

ilk olarak her zaman sosyal mühendis'lik yapacağız. Bilgi toplamak hedefimizle tanışmadan ve ona yaklaşmadan önce onunla ilgi edinebileceğimiz maksimum bilgiyi edinmeliyiz. Bu çok önemlidir kişi hakkında topladığımız her türlü bilgi işimize daha çok yarayacaktır

Bunu yaparsak eğer tanıştığımızda sözleri karşısında daha temkinli olabilir daha çabuk yakınlık kurabiliriz. Ortak beğeniler ve zevkler

Hedefinizin ilgi alanlarını, hobilerini, sevdiği dizi,film öğrenip sizde bunları kendi ilgi alanınızmış gibi gösterebilirsiniz. Çünkü İnsanlar kendileriyle ortak ilgi alanına sahip birine karşı daha hızlı güven duygusu sağlar. Ve daha yakın hissederler. Bu şekilde hefefinizle aranızdaki mesafeyi kısaltabilirsiniz. Ve bir adım daha önce olmuş olursunuz.

Hedefinizin çalıştığı iş yeri hakkında bilgi toplamak istiyor olabilirsiniz.Bu yüzden bu şirkey ve iş dalı hakkında bazı teknik terimleri bilmeli ve hedefinizle iletişimizde bunları kullanmalısınız. bu yöntem her hedef içinde geçerlidir. Gözünüze kimi kestirmek istiyor iseniz bilgi toplamanız gerekmektedir işiniz kolaylaşması için. Bu şekilde şüphe çekmemiş ve muhabbeti arttırmış olursunuz.

Bir yerlere davet etmek

Hedefimizle sosyal etkinlikler açısından bir arada olmakda güveni geliştirecektir. Örneğin : hedefinizdeki kişiyi bir arkadaş ortamına davet edebilir veya bir halı saha maçına çağırabilirsiniz:D kanka hesabı yani. Bu şekilde size karşı ister istemez bir yakınlaşma olacaktır.

Görünümüze dikkat

İnsanlar karşılarındakinin giyimlerine her zaman dikkat ederler. Bu yüzden eğer hedefinizle yüz yüze iletişim kuruyorsanız şık görünmeniz artı puan olarak dönecektir.

Siz değil o yapsın

Hedefinizi size yarım etmek zorunda bırakabilirsiniz. Bunu bir çeşit oyunla yapabilirsiniz. Bir probleminizi ancak onun söyledikleri ile çözebilecekmiş havası vermelisiniz. Bu şekilde vereceği bilgilerden şüphe etmeyecektir. Ve istediğinizi yaptırırsınız güvenini kazandıktan sonra.

Konumuz buraya kadar umarım faydalı olmuştur. İyi forumlar dilerim.
 
Üst