"Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır."

  • Yeni üyeler Neler Yapmalı, Nasıl Başlamalı? Detaylar için tıklayın
    Rütbeler ve genel görevlendirme konuları hakkında bilgi almak için tıklayın
    Uzmanlık alanları hakkında bildirge için tıklayın
    Güncel forum kuralları için tıklayın

Sosyal Mühendislikde Yapılan Hatalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

1Hayals1n

Teğmen
Katılım
20 Haz 2020
Mesajlar
30
1. Kurbana Tanınmak | Bu olay en kötü andır, seçtiğiniz kurban ile çok yakından tanışıklığınız varsa mümkünse kendi hesabınızla yazmayın, oturduğunuz semt veya il’den bir arkadaşınızın (Kurban tanımayacak) hesabını kullanarak kurbanla arkadaşlık kurmaya çalışın olmuyor ise zorlamayın başka kurbanlara yönelin.

2. Kurbana Açık Vermek |Bu olay da başımıza sıkıntı açabilir, kurbana aşırı baskıcı davranmak, sorularınıza cevap almak için kurbanı sıkmak veyahut kendinizi deşifre etmek kurbanınız tarafından engel yemenize, olay büyürse mahkeme yoluna kadar gitmenizi sağlar.

3. Sokak Ağzı İle Konuşmak | Yaptığınız iş önemli ve kurbanınızın size yakın, samimi olması önemli, sokak ağzından kastım argo ve küfür kullanımından kaçının.
Daha ciddi, Türkçe’ye uygun konuşmaya çalışın

4. Bilgi Sahibi Olmadığınız Konulardan Uzak Durun | Kurbanınıza bilmediğiniz bir konu hakkında sakın konuşmayın, eğer bu duruma düşerseniz kurbanınız sizden işkillenebilir.Sakın başlarda böbürlenmeyin böyle bir anda her şey suya düşebilir.

5.Tekrara Düşmeyin|Kurbanınız ile konuşurken söylediğiniz bir şeyi tekrar tekrar söylemekten kaçının, böyle bir durum olursa kurbanınızın size olan güvenini zedeleyebilirsiniz.

İYİ FORMLAR DİLERİM.
''ALINTIDIR''
 

Mr.X

Asayiş Grup Lideri
Kurmay Albay
Katılım
6 Eki 2018
Mesajlar
601
Görev/Org:
asayis
Merhaba,alıntı konularda kaynakça(lar)'nın açık linkinin konu sonuna iliştirilmesi gerekmekte.Bu hususa özellikle dikkat edelim.
“Forum Kuralları” içerisinde yer alan aşağıdaki maddenin ihlali söz konusudur.​
"Başka kaynaklardan elde edilen, derlenen ya da alıntı yapılarak foruma yazılan yazılarda, kaynak belirtilmesi zorunludur. "

Konu kilitlenmiştir.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst